Polo pe apa

Informatii referitoare la toate celelalte sporturi la care participa clubul Sportul Studentesc. (hochei, baschet, rugby, polo, gimanstica, etc.)

Moderator: Main Moderators

Giani
Marshall

Polo pe apa

Postby Giani » Sun Nov 16, 2003 10:35 pm

Sportul Studentesc - Vointa Cluj 8-7 sambata si 3-3 duminica

"Studentii" au pierdut un punct important, clujenii fiind mai slab cotati.

07Ex
Main Moderator

Postby 07Ex » Mon Nov 17, 2003 2:14 am

Pacat ca au facut egal in al doilea meci. Stii cumva unde se afisaza rezultatele si clasamentul online?

Giani
Marshall

Postby Giani » Mon Nov 17, 2003 8:51 pm

97SiR wrote:Pacat ca au facut egal in al doilea meci. Stii cumva unde se afisaza rezultatele si clasamentul online?

Absolut deloc. Am ascultat rezultatele aseara la radio, in tentativa de a urmari meciul "Natzionalei", in timp ce George se certa cu boschetarii din Mc Gill pe forumul onlinesport. A propos, ce parere ai de poeziile pacaliciului? eu zic ca sunt bune de un ban pe termen foarte lung.

07Ex
Main Moderator

Postby 07Ex » Tue Nov 18, 2003 3:04 pm

Giani wrote:
97SiR wrote:Pacat ca au facut egal in al doilea meci. Stii cumva unde se afisaza rezultatele si clasamentul online?

A propos, ce parere ai de poeziile pacaliciului? eu zic ca sunt bune de un ban pe termen foarte lung.

De acord! Cel putin eu unul nu imi mai bat capul cu tampitii de pe forumul ala.

George Apostol
General

Postby George Apostol » Tue Nov 18, 2003 6:21 pm

Caz nu stiu unde putem gasi rezultatele si clasamentul la zi de la polo...... :( Din pacate in Romania ziarele des sport sriu despre Dinamo, Steaua, Craiova, Rapid, despre ce manechin a mai agatat ala si ala si alte multe aberatii
AVANTI BIANCO-NERI!!!

Giani
Marshall

Postby Giani » Tue Nov 18, 2003 8:28 pm

George Apostol wrote:Caz nu stiu unde putem gasi rezultatele si clasamentul la zi de la polo...... :( Din pacate in Romania ziarele des sport sriu despre Dinamo, Steaua, Craiova, Rapid, despre ce manechin a mai agatat ala si ala si alte multe aberatii

Pai, fraierii aia de "presari" cred ca e mai importanta ultima cucerire sentimentala a lui Chivu (ce gluma proasta a iesit!!! 8) ) decat vreun campionat intern. Parca ar fi de presa mondena, nu sportiva.

Si isi mai amintesc sa scrie si cate ceva despre noi, evident cu tenta de scandal, cand nu mai au cu ce sa-si umple mizeriile de fitzuici.

George Apostol
General

Postby George Apostol » Tue Nov 18, 2003 8:38 pm

Giani vad ca te referi in special la Prosport..... Adevarul este ca de cand i-a preluat trustrul Ringier i-am cumparat o singura data... dupa care am trans concluzia de rigoare.......... o fituica care imita Libertatea............. Si ca sa definim ce inseamna Libertatea, acest ziar este cotidianul telenovelistelor si coafezelor din Romania, care l-a prima ora mai citesc si ele cateva randuri in stilul telenovelei de la ora 17.00 pe care o asteapata cu neerabdare. Acest trust de presa elvetian a incercat sa dea aceeasi tenta si fostului ziar Prosport, din pacate gandirea lor a fost tot la telenovele........
AVANTI BIANCO-NERI!!!

Giani
Marshall

Postby Giani » Tue Nov 18, 2003 8:55 pm

George, chiar nu te-ai prins??? cica baietii vor sa-si extinda grupul-tinta, si cum dupa suporteri urmeaza ca numar gospodinele... or fi zis ca dau si ei un tun :lol:

07Ex
Main Moderator

Postby 07Ex » Wed Nov 19, 2003 1:29 pm

Giani wrote:George, chiar nu te-ai prins??? cica baietii vor sa-si extinda grupul-tinta, si cum dupa suporteri urmeaza ca numar gospodinele... or fi zis ca dau si ei un tun :lol:

:lol:

cameliu
Moderator

Re: Liga nationala de polo pe apa

Postby cameliu » Sat Apr 06, 2013 8:38 pm

Polo |

Sportul Studenţesc este cu un pas în turneul 1-4 al Superligii de Polo

Sportul Studenţesc este cu un pas în turneul 1-4 al Superligii de Polo. Jucătorii antrenaţi de Aurel Ionescu s-au impus la Arad în faţa echipei Amefa cu scorul 9-6, în primul meci al din play-off-ul pentru locurile 4-5. Partida a fost echilibrată până înainte de ultima repriză, când s-a intrat cu scorul de 5-5. În această fază de joacă pe sistemuil 2 din 3, iar Sportul mai are nevoie de un succes pentru o calificare istorică.

Următorul meci va avea loc săptămâna viitoare la Bucureşti

dragos
Marshall

Re: Liga nationala de polo pe apa

Postby dragos » Mon Apr 08, 2013 10:27 pm

eh, uite o sectie care merge in acest club.
felicita !
In viata asta tin cu Sportul Studentesc !!

cameliu
Moderator

Re: Polo pe apa

Postby cameliu » Mon Sep 23, 2013 11:21 am

La Polo Sportul a jucat finala cupei unde a pierdut cu greu in ultima repriza!

Prosport:
Polo » Cupa la Oradea, Sportul o nouă putere
Cupa la Oradea, Sportul o nouă putere

de Alexandru Enciu

Federaţia a hotărât ca în cadrul primului turneu al Superligii (Oradea) să se acorde şi trofeul Cupa României, iar decizia a ridicat nivelul spectacolului din bazinul olimpic. Dacă Digi Oradea, campioana en-titre, n-a avut probleme în a obţine punctajul maxim care să o promoveze în finală de ieri, marea surpriză a fost produsă de Sportul, în contextul în care doar Steaua şi Dinamo păreau să ameninţe supremaţia trupei lui Dorin Costraş. Dar cu foşti jucători importanţi ai naţionalei în apă, Bertini Nenciu (36 de ani) sau Edi Andrei (38 de ani), Sportul, echipă pregătită de Relu Georgescu, a învins în turneul propriu-zis şi pe Steaua (6-5) şi pe Dinamo (11-10)! A încheiat astfel pe 2 şi s-a calificat şi în finala Cupei.

Iar evoluţia din timpul săptămânii a fost dublată ieri de o nouă prestaţie consistentă în faţa unei echipe de top! Bucureştenii, întăriţi cu jucători de la Steaua, au condus cu 3-1, dar orădenii au echilibrat până la pauza mare şi au pus treptat strop după strop pentru a cuceri trofeul. Dacă plutonul de urmărire ce înota în spatele campioanei în ultimii doi ani era format doar din Dinamo şi Steaua, debutul noului sezon a scos la rampă o nouă formaţie care ar putea să facă valuri în faţa celor de la CSM: Sportul Studenţesc.

Au marcat: Cupic, Diaconu, Chioveanu, Kadar (câte două) şi Dunca (foto), respectiv Delas (3), Cătălin Stan (2), Oanţă şi Adrian Stan.

dragos
Marshall

Re: Polo pe apa

Postby dragos » Fri Apr 04, 2014 3:11 pm

duminica 06.04.2014 de la orele 17:00 pe DigiSport 2
Polo: Steaua - Sportul
Superliga
In viata asta tin cu Sportul Studentesc !!

Return to “Sportul Studentesc - Alte sporturi / Other”