Stiri despre adversarii nostri.

Informatii din fotbalul autohton care NU au legatura cu echipa Sportul Studentesc.

Moderators: webmaster, Giani

adso
Sergeant Major

Re: Stiri despre adversarii nostri.

Postby adso » Fri Feb 08, 2008 9:03 am

:shock: :roll:

DE SENZATIE!
Vineri, 8 Februarie 2008

PROBLEME Luis Figo (la minge) a avut mult de furca ieri cu ambitiosii brasoveni

SUCCES FC Brasov a câstigat amicalul de ieri împotriva campioanei Italiei, Inter Milano (2-0), în cel mai tare test al unei formatii românesti din acest început de an.

Aflata în cantonament în Italia, formatia lui Razvan Lucescu a obtinut ieri cel mai important succes din istoria sa recenta dupa ce a învins-o, într-un meci amical, pe Inter Milano, scor 2-0.

Partida s-a jucat în cantonamentul lui Inter, la Apiano Gentile, si s-a întins pe durata a trei reprize a câte 30 de minute. Dupa un început mai bun al lui Inter, marcat de ratarea lui Crespo singur cu Nae (7), ardelenii echilibreaza jocul si, în strigatele lui Razvan, se apropie de poarta lui Toldo. Rând pe rând, Maldarasanu, Adriano si Ilyes ajung în pozitii ideale, dar nu reusesc sa îl învinga pe bravul portar al lui Inter Milano.

Dupa 60 de minute, Mancini scoate vedetele de pe teren si introduce jucatorii de la Primavera. Iar Razvan atât a asteptat. Vazând ca e rost de un rezultat mare, tehnicianul îsi “biciuieste” si mai mult elevii, iar rezultatele apar si pe tabela. In doar doua minute, 75 si 77, Abrudan si Cristescu reusesc sa marcheze si sa aduca o victorie uriasa pentru FC Brasov. La final, tehnicianul liderului din Seria I a Ligii a II-a, Razvan Lucescu, a declarat: “A fost un meci important pentru noi, mai ales ca am întâlnit un adversar de calibru. Aceasta victorie ne ofera un moral excelent pentru retur. Astfel de meciuri sunt mereu binevenite”. Mancini a replicat: “A fost un amical bun. FC Brasov este o echipa buna. Il felicit pe Razvan”.

Merita amintit faptul ca pe site-ul oficial al italienilor s-a scris eronat ca meciul a durat doar 60 de minute, iar scorul final a fost 0-0!

http://prosport.ro/articole//76512

cristiansportul
General

Postby cristiansportul » Fri Feb 08, 2008 4:06 pm

Asta e cea mai mare bufonerie. Au fost egali cu aia mari, le-au dat 2 goluri celor de la Inter cand a intrat echipa de tineret. Asa ca nu e chiar asa mare senzatie. Dar prea multi caraghiosi prin presa sa nu le zic fatuci si gugustiuci.

cameliu
Moderator

Postby cameliu » Fri Feb 08, 2008 5:03 pm

De-a dreptul de senzatie... totul in presa e senzational... nu?

Unde este adevarul, 0-0 sau 2-0?

Siteul oficial al celor de la Inter Milano, http://www.inter.it, dar si Gazzetta dello Sport , publica astazi un alt rezultat al amicalului Inter - FC Brasov decit cel afisat in presa din Romania. Italienii sustin ca scorul a fost 0-0, in timp ce romanii spun ca au cistigat cu 2-0. Catre Romania, informatia a fost furnizata de un jurnalist al unui ziar local brasovean (Gazeta de Transilvania), care-i insoteste pe stegari in Italia, dar a carui deplasare, se zvoneste, este platita de club!
gazzetta.it

Adevarul este cel scris de GSP, dar neevidentiat de ziaristul brasovean aflat la fata locului. Partida cu Inter a durat doar 60 de minute, aceasta fiind intelegerea. La cererea lui Razvan Lucescu, care a dorit ca elevii sai sa joace totusi 90 de minute, Inter a acceptat ca pentru jumatate de ora brasovenii sa foloseasca drept partener un "11" alcatuit din juniori ai clubului italian. In acest interval s-au marcat cele doua goluri!

Final
Dupa 60 de minute, brasovenii au strins mina partenerilor. Conform spuselor lui Dinu Gheorghe la TV sportro, ei au fost bucurosi sa faca si schimb de tricouri. Numai ca, atentie, italienii au evoluat in bluze de trening, fara numere sau nume pe spate.

Radu Dobrin
Moderator

Postby Radu Dobrin » Fri Feb 08, 2008 6:26 pm

numai faptul ca au reusit nu ia gol dupa un timp mai mare de 7 minute impotriva interului, e o performanta demna de aplaudat. Ca ii este foame si ziaristului cu pricina, e alta poveste...

Zibling
Marshall

Postby Zibling » Sun Feb 10, 2008 11:38 am

Deci, pana la urma in ultimele 30 de minute, Au jucat titularii de la FC Brasov cu rezervele de la FC Brasov sau cu staful de curatenie si ingrijire a stadionului San Siro?

adso
Sergeant Major

Postby adso » Sat May 03, 2008 6:40 pm

:mrgreen:

FC SĂCELE - DINAMO II 3-3
Scandal la Săcele!
de Istvan Deak

FC Săcele - Dinamo II, un meci aparent fără miză, s-a transformat într-un fiasco total. Dinamoviştii au deschis scorul în minutul 20 prin Dragalina care a marcat cu un voleu de la marginea careului. În minutul 34, Galliquio este eliminat pentru lovirea unui adversar. La ieşirea de pe teren , jucătorul dinamovist a provocat spectatorii arătîndu-le semne obscene.

Gazdele au întors rezultatul pînă la pauză prin golurile marcate de Ilioiu (38), şut de la 18 metri, şi Marinescu (45), care a reluat în poartă mingea scăpată de Oprea. În minutul 52, centralul Cătălin Popa a acordat eronat o lovitură liberă de la 18 metri pentru dinamovişti, fructificată de Grigore după o fază-şcoală. Gazdele au revenit în avantaj un minut mai tîrziu cînd Maghici a transformat penaltiul acordat pentru un henţ în careu, comis de Grigore.

În minutele de final, ambele echipe păreau mulţumite de rezultat, însă nu şi centralul, care a prelungit partida cu 5 minute peste cele 3 acordate iniţial. În minutul 96 centralul a inventat un corner pentru oaspeţi. Din centrarea lui Todorovski, Păun a reluat spre poartă, portarul a respins însă centralul a acordat gol la semnalizarea eronată a tuşierului, fapt recunoscut şi de oficialii şi jucătorii dinamovişti. Jucătorii săceleni au protestat violent, Dani şi Ilioiu fiind eliminaţi. Mingea s-a repus de la centru, moment în care centralul a pus capăt partidei, iar spectatorii au năvălit pe teren, în timp ce dinamoviştii au fugit spre vestiare.

„Ne-au enervat cu Scooter Maria!”

Stewarzii au reuşit cu greu să îi protejeze pe arbitri de furia mulţimii. Nici dinamoviştii nu au scăpat de gura lumii:

”Ăsta e Dinamo, aşa aţi cîştigat campionate, cu arbitrii. Sper să vă scoată Steaua fotbalul din cap, mîine seară”, au strigat săcelenii. Pe culoarul dintre vestiare, jucătorii dinamovişti au încercat să se scuze: ”Noi nu i-am cerut arbitrului să ne ajute, ce vină avem noi?”. Aceeaşi atitudine au adoptat şi antrenorii „cîinilor mici”: ”Noi vrem să creştem jucători tineri pentru echipa mare. Am venit să jucăm fotbal, ce vină avem noi că arbitrul a stricat jocul?”. Au fost şi jucători dinamovişti care au avut puterea să glumească: ”Meritau să fie egalaţi că ne-au enervat tot meciul cu Scooter Maria”. La încălzire, în pauza meciului, dar şi la cele trei goluri, imnul Stelei a răsunat pe stadionul Precizia din Săcele.

„A fost jaf pe faţă. Sîntem furaţi în continuu. Azi am pierdut 4-5 jucători din cauza acestui arbitru. Nu ne mai prezentăm la Otopeni. Cred că voi retrage echipa din campionat”

Adrian Secelean, patron FC Săcele

„Brigada de arbitri şi-a bătut joc de munca noastră şi ne-a decimat pentru următoarele etape. Noi nu am vrut decît să murim cu demnitate şi să adunăm cît mai multe puncte pentru a indeplini baremul, însa nu sîntem lăsaţi”

Adrian Furnică, antrenor FC Săcele

Giani
Marshall

Postby Giani » Tue May 06, 2008 5:25 pm

Ce gluma proasta. Astia sunt retrogradati de la jumatatea turului si mai au si pretentii. Dar in "patru sate" logica a fost suspendata pe zgomot de scutere.
Veniti cat mai multi, ca ne omoara ungurii!!!!
http://www.erepublik.com/en/referrer/giap

dragos
Marshall

Postby dragos » Sun May 11, 2008 12:13 pm

inca nu-mi vine a crede ca, PREFAB a batut dinamo II cu 9-2 :!: :!: :!: :!: :!:
eee, un fleac, i-au ciuruit. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS: inca nu se stie, daca ceahlaul este retrogradata.
ar fi CULMEA CULMILOR, ca sa se salveze in acelasi mod pentru al doilea an consecutiv.......huo "pinalti".
In viata asta tin cu Sportul Studentesc !!

dragos
Marshall

Postby dragos » Sun May 18, 2008 1:39 am

R.Lucescu anunta ca, doreste sa formeze un nou Rapid la Brasov (duce tratative cu Coman, Buga, Mazilu, Badoi, Lazar).

PS: Noul nostru adversar din sezonul urmator va fi FC Buftea (promovata din liga a-3-a).....parca, am jucat o partida cu astia, nu ???

cameliu
Moderator

Postby cameliu » Sun May 18, 2008 12:01 pm

dragos wrote:PS: Noul nostru adversar din sezonul urmator va fi FC Buftea (promovata din liga a-3-a).....parca, am jucat o partida cu astia, nu ???

Vai de capu' nost' so fi!
Dupa echipe ce vin din A (poate chiar Galatzii ca asa vrea p(r)ulica...) acu se mai adauga si alte sate!

Dupa INTANGIBILELE Modelu si Chiajna acu si Buftea! Cine a mai promovat?
Cu inca 2 sate in B garantat mergem in C!

07Ex
Main Moderator

Postby 07Ex » Mon May 19, 2008 12:22 am

cameliu wrote:
dragos wrote:Cu inca 2 sate in B garantat mergem in C!

Problema cu astia de la sate este ca pentru ei liga a II-a este o chestie extraordinara, iar ei abordeaza fiecare meci ca pe unul de liga campionilor. Cand mai joaca si cu o echipa cu nume, precum Sportul, bineanteles ca se mobilizeaza la maxim.

In schimb, ai nostri cand joaca cu astia de la sate, cred ca punctele vor cade din cer, si drept urmare nu joaca nimic. Cred ca asta e problema, aia joaca de le sar capacele iar ai nostri nu joaca nimic. Rezultatul s-a vazut anul trecut cu Prefab acasa.
Giani wrote:Eroii Revolutiei (sau mai bine spus, fraierii care au murit degeaba, comunistii s-au travestit in pesedisti, pedisti, penelisti etc. si tot ei conduc).

dragos
Marshall

Postby dragos » Mon May 26, 2008 11:35 pm

Razvane, Succes in liga 1 !!!
Felicitari Otopeni !!!

PS: Giani, acum vei avea 2 echipe in oras (una de liga 1 si una de liga a-2-a).

Giani
Marshall

Postby Giani » Mon May 26, 2008 11:44 pm

dragos wrote:Razvane, Succes in liga 1 !!!
Felicitari Otopeni !!!

De unde ai scos-o. Vom avea doua adversare din Ploiesti in liga 2. E nasol, ca securistii de la petRRom vin cu blaturile, echipa orasului vine cu ambitia.

dragos
Marshall

Postby dragos » Tue May 27, 2008 5:50 pm

Giani wrote:
dragos wrote:Razvane, Succes in liga 1 !!!
Felicitari Otopeni !!!

De unde ai scos-o. Vom avea doua adversare din Ploiesti in liga 2. E nasol, ca securistii de la petRRom vin cu blaturile, echipa orasului vine cu ambitia.

eu m-am referit la CS Otopeni, care va juca pe Astra si Petrolul, care joaca pe Oana.

Giani
Marshall

Postby Giani » Sun Jun 01, 2008 1:06 pm

Stai calm. Nu credc ca vor convietui otopenarii prea pasnic cu suporterii ploiesteni.

Return to “Fotbal Intern / Romanian Football”