Pandurii Tg. Jiu

Informatii din fotbalul autohton care NU au legatura cu echipa Sportul Studentesc.

Moderators: webmaster, Giani

Cum se va termina meciul Minerul Motru - Pandurii ?

Poll ended at Sat Mar 20, 2004 3:37 pm

castiga Minerul Motru
0
No votes
meci egal
1
10%
castiga Pandurii
9
90%

Total votes: 10

Ultras
Marshall

Postby Ultras » Wed Mar 17, 2004 3:39 pm

Da, daca ar juca in fiecare zi cu Minerul Motru si Rarora! :twisted:

dragos
Marshall

Postby dragos » Wed Mar 17, 2004 4:48 pm

ar fi bine un egal, insa .....sunt DOAR vise!!!!

07Ex
Main Moderator

Postby 07Ex » Wed Mar 17, 2004 8:31 pm

Din pacate va castiga clar Pandurii. Daca insa meciul se joaca pe bune (hahaha) atunci nu se stie niciodata.

cameliu
Moderator

Postby cameliu » Thu Mar 18, 2004 10:24 am

:lol: :lol: :lol:

Antrenament interzis
Administratorul stadionului Municipal din Tîrgu Jiu a încuiat poarta de acces la terenul de joc şi nu a permis divizionarei B să se pregătească. "Nu îi las să intre pe gazon pentru că la ora 14:00 echipa feminină are programat un meci de Divizia A", a explicat administratorul stadionului, Dumitru Viezure. Lacătul nu i-a putut opri de elevii lui Săndoi să se antreneze
Mihai Zanfir, Cosmin Brujan (Tg. Jiu)

Ieri, la ora 11:00, jucătorii Pandurilor, pregătiţi de Emil Săndoi, aveau programat un antrenament pe stadionul Municipal din Tîrgu Jiu. Ajunşi la arenă, fotbaliştii au rămas uimiţi cînd au văzut poarta de acces spre teren încuiată cu un lacăt. "Nu îi las să intre pe gazon pentru că la ora 14:00 echipa feminină are programat un meci de Divizia A", a explicat administratorul stadionului, Dumitru Viezure.

Săndoi nu s-a mulţumit cu această justificare şi le-a cerut fotbaliştilor să sară gardul. "Eu trebuie să îmi pregătesc echipa, nu mă interesează de ce nu ni se permite să intrăm pe gazon", a declarat la finalul antrenamentului tehnicianul, care a încheiat ironic: "Pentru mine a fost mai uşor să sar gardul decît pentru jucători. În tinereţe, înainte de a mă apuca de fotbal, am făcut 400 de metri garduri".

:lol: :lol: :lol:

ultrasro
Moderator

Sa se antreneze afara pe strada...

Postby ultrasro » Thu Mar 18, 2004 11:55 am

Sa fie politicosi cu fetele, ce naiba, nu stiu sa se comporte pandurii astia :)
SS1916

Tavi
Marshall

Postby Tavi » Thu Mar 18, 2004 12:47 pm

eu cred ca o sa le dea doar un punct ... daca o sa mai aiba mai incolo nevoie o sa ingroshe prazu' pardon obrazu' :)

Cainele
Moderator

Postby Cainele » Fri Mar 19, 2004 12:29 am

castiga pandurii , clar :evil:
************ ULTRAS FOREVER************

ultrasro
Moderator

Pandurii au batut la Motru....

Postby ultrasro » Sat Mar 20, 2004 7:08 pm

cei de la radio si tv au fost dezinformati....

a fost 2-0 pentru Pandurii..... clar..... asta este scorul.....
SS1916

multi
Major

Postby multi » Sat Mar 20, 2004 7:12 pm

Aha , lumea e la locul ei ! Ma miram eu... Acuma lucrurile sunt normale... 'tu-i mama ei de tara in care asta-i normalu' !
Acuma nu ca Pandurii ar fi sau n-ar fi mai buni ca aia de la Motru...disperarea vine din aceea ca nici nu-ti puteai imagina alt rezultat !

ultrasro
Moderator

Stai calm.....

Postby ultrasro » Sat Mar 20, 2004 7:22 pm

Nu are sens sa ne enervam.....

Noi sa batem tot ce misca si poate Pandurul de pe Jiu sa stea si in cap :)

Scorul de 5-1 intr-un meci in care nu am fortat in niciun moment....... spune tot despre adversarii din serie.....Pandurii pot fi batuti si la ei acasa :)
SS1916

multi
Major

Postby multi » Sat Mar 20, 2004 7:28 pm

Ai toata dreptatea in ceea ce priveste soarta promovarii....Nervii nu vin din teama ca n-am putea bate pe cineva din serie...un tur in care ai luat 2 goluri , asta spune mult despre valoarea celorlalti... Pur si simplu ma enerveaza lipsa competitiei sportive. Sau vreau prea mult si-s prea naiv de-mi inchipui ca se si poate ?!?

ultrasro
Moderator

Poate e mai bine..... sa fim cu Pandurii in coasta...

Postby ultrasro » Sat Mar 20, 2004 7:43 pm

ne tin in priza si nu ne lasa sa o lasam mai moale...... pacat ca fundasii gresesc destul de mult..... uneori parca sunt cazuti din luna..... asa a fost si faza golului primit azi :) :shock:
SS1916

Cainele
Moderator

Postby Cainele » Sat Mar 20, 2004 11:23 pm

Cat o sa le mai tina celor de la tg. jiu?
R: pana intalnesc Sportul Studentesc .........

************ ULTRAS FOREVER************

George Apostol
General

Postby George Apostol » Sun Mar 21, 2004 3:55 pm

Cainele wrote:Cat o sa le mai tina celor de la tg. jiu?
R: pana intalnesc Sportul Studentesc .........

Pana la vara, ca s-a desfiintat regia lignitului si au ramas fara sponsor :)
AVANTI BIANCO-NERI!!!

Tavi
Marshall

CA SA NU MAI EXISTE DUBII!!!

Postby Tavi » Sun Mar 21, 2004 9:32 pm

Cititi mai jos articolul "Blat in fotbalul gorjean" publicat de Gazeta Sporturilor care ma scuteste de orice comentariu :evil:
Majoritatea spectacolelor de teatru pentru copii încep la ora11:00. Meciul dintre Minerul Motru şi Pandurii Tîrgu Jiu a respectat nu numai ora de începere, ci şi scenariul unei piese clasice dedicate celor mici. Un pic de agitaţie falsă din partea actorilor din teren, cîteva indicaţii nervoase din partea regizorilor de pe bănci şi un final fericit pentru binele fotbalului din judeţ.

Cei doi antrenori au declarat în săptămîna de dinaintea meciului că se va juca pe bune, pînă la urmă Uniunea Sindicatelor Miniere Oltenia a decis că Pandurii au neapărată nevoie de punctele de la Motru pentru a mai avea şanse la promovare. Astfel, o echipă cunoscută pentru jocul tare pe care îl practică cum este cea din Motru a "reuşit" să nu facă decît şase faulturi în prima repriză, să şuteze cu poftă în tribună şi să evite orice apropiere periculoasă de poarta adversarilor.

În aceste condiţii, Pandurii a forţat doar în prima jumătate a meciului cînd a şi înscris cele două goluri, în aplauzele ironice ale publicului, care de altfel a plecat în mare parte la pauză.

Antrenorii nu au văzut nimic în neregulă
La conferinţa de presă cei doi antrenori au negat că meciul dintre cele două echipe s-ar fi disputat altfel decît corect: "Nu voi permite nimănui să conteste meritele elevilor mei. Chiar mă gîndesc să propun să le fie mărită prima pentru această partidă", a declarat antrenorul "pandurilor", Emil Săndoi. De cealaltă parte, antrenorul gazdelor, Gabriel Zahiu, l-a acuzat pe Volocaru că "a pasat doar cu adversarii şi a făcut figuraţie pe teren. Mai mult, la pauză mi s-au plîns că nu pot juca din cauza terenului. Ei nu sînt niciodată vinovaţi!".

Condescu nu a fost la meci
Preşedintele Uniunii Sindicatelor Miniere Oltenia, Marin Condescu, care conduce şi clubul Pandurii, nu a fost prezent la partida directă dintre formaţiile sponsorizate de sindicatul său. El s-a aflat la Vîlcea, unde Rarora, cel de-al treilea membru al "cooperativei minereşti", întîlnea rivala Sportul. Deşi restanţele jucătorilor vîlceni au fost plătite înaintea partidei, bucureştenii au zdrobit Rarora cu 5-1 şi au menţinut distanţa de 6 puncte în faţa Pandurilor.

MINERUL MOTRU - PANDURII TÎRGU JIU 0-2

MINERUL: C. Munteanu - Purcel, Huza, I. Constantin - Ploscariu, Lepădat, Nicolaescu (66 V. Stoian), Bertea, Ştefănică - Volocaru (46 Ad. Manea), Glişcă (74 Nueleanu). Antrenor G. Zahiu
Eliminat: I. Constantin 70 - două "galbene"

PANDURII: T. Lung - Trofin, Măuţă, R. Rădoi - Popete (83 Cr. Popescu), Găman, Nica, I. Ştefan (72 S. Stanciu), C. Ursu - Ad. Popescu (78 M. Dobre), Lăpădat. Antrenor E. Săndoi

Arbitri: S. Altmayer (Timişoara) 6, M. Beudean (Braşov) 7, E. Pîrvulescu (Mediaş) 5
Spectatori: 1.500

CUM S-AU MARCAT GOLURILE

0-1 - Ad. Popescu (36) / a şutat de la 16 metri, pe colţul lung, pe lîngă portarul C. Munteanu, care nu a schiţat nici un gest
0-2 - I. Ştefan (40) / Popete a pătruns pe dreapta şi a centrat în careul mic, de unde I. Ştefan, de la 5 metri, a înscris cu latul

21 martie 2004

Return to “Fotbal Intern / Romanian Football”